Solárium Luxura V6 48XL Ballance

V EB Fit se můžete opalovat ve špičkovém vertikálním soláriu Luxura V6 a relaxovat přitom za doprovodu vlastní hudby prostřednictvím bluetooth. Luxura V6 se velmi jednoduše ovládá pomocí dotykové obrazovky.

Vertikální solárium je skvělou volbou mimo jiné díky tomu, že  opaluje rovnoměrně i na místech, která při opalování v horizontálním soláriu zůstávají bílá. Navíc pobyt je mnohem hygieničtější.

Solárium představuje pohodlný způsob získání přitažlivě opálené pleti, ale stejně tak, jako sluneční záření v nadměrné dávce škodí zdraví. Opalování v soláriu je přesto méně nebezpečné, než vystavování se přírodnímu slunečnímu záření. Proč tomu tak je?

V soláriu je méně UV-B záření, které způsobuje rakovinu kůže a zarudnutí po opalování. Naopak je tam více UV-A záření, které pigmentuje kůži a zanechává krásné opálení.

Blahodárné účinky UV záření na tělo i duši jsou prokázány i po lékařské stránce. Jen na slunci nebo v soláriu, přesně řečeno při UV-B záření dochází k vlastní tělesné tvorbě vitamínu D3. Vitamín D3 je důležitý pro stavbu kostí a proti osteoporóze.

Za spolupůsobení vitamínu D3 se do kostí ukládá vápník, dále pak "sluneční hormon" stimuluje imunitní systém, zvyšuje tělesnou výkonnost, zmírňuje deprese. Sluneční záření má rovněž velmi pozitivní účinky na kožní onemocnění, jakými jsou akné, lupenka či neurodermitida.

Základní pravidla opalování

  • dodržujte doporučenou dobu opalování dle Vašeho fototypu
  • před opalováním odstraňte z pokožky kosmetické přípravky
  • máte-li kontaktní čočky, před sluněním je odložte
  • při opalování si chraňte oči pomocí speciálních brýlí
  • sundejte si veškeré šperky, mohou způsobit alergickou reakci
  • není doporučeno se ve stejný den opalovat na slunci i v soláriu
  • v soláriu nepoužívejte ochranné prostředky proti slunci
  • před a po opalování ošetřete kůži speciální solární kosmetikou
  • solárium nenavštěvujte užíváte-li antibiotika a jiné léky zvyšující citlivost kůže

FOTOTYPY PLETI

Fototyp I.

Pleť první skupiny je nápadně světlá, mohou se na ní objevovat pihy, bývá typická také načervenalými vlasy, její nositel má často modré oči. Obvykle se tento typ pleti nikdy neopálí nebo je opálení jen velmi obtížné. Kůže má velmi silný sklon ke spálení.

Fototyp II.

Pleť druhého typu je mírně tmavší než u I. fototypu, pihy se vyskytují jen řídce, její nositelé mají zpravidla plavé až světle hnědé vlasy a modrou až šedou, případně zelenou barvu očí. Obvykle se lidé s tímto typem pleti opalují jen mírně, nevýrazně a mají silný sklon ke spálení kůže.

Fototyp III.
Typ III. bývá také označován jako normální pleť. Pihy u tohoto typu pleti téměř nenajdete. Bývá spojen s tmavě plavými až hnědými vlasy a s hnědou barvou očí. Lidé s normálním typem pleti se obvykle dobře opalují, ke spálení má kůže jen mírné sklony.

Fototyp IV.
Pleť přirozeně hnědá, u které se nevyskytují žádné pihy. Je typická tmavými vlasy a velice dobře se opaluje. Nemá téměř žádné sklony ke spálení.

Fototyp V.
Velmi tmavá kůže, tmavé až černé vlasy (kůže indiánů či arabské populace). Nikdy se nespálí.

Fototyp VI.
Nejtmavší typ. Nikdy se nespálí. 

DOBA A ČETNOST OPALOVÁNÍ PODLE TYPU PLETI

Při stanovování doby opalování je důležité vycházet z typu Vaší pleti a také z typu opalovacího přístroje, počtu a druhu jeho opalovacích trubic a proto je vždy dobré poradit se o době opalování s obsluhujícím personálem.

Lidé, kteří mají IV. typ pleti a jejich kůže není přecitlivělá na slunce a rychle se opaluje, mohou začít s delším opalovacím intervalem v podstatě ihned. Dobře snášejí i mírné prodloužení této doby v následujících dnech.

Lidem s normálním typem pleti (III. typ) doporučujeme začít s kratšími opalovacími intervaly a postupně je zvyšovat podle zbarvení kůže.

Individuální schopnost kůže opálit se na přírodním slunci určuje také to, jak často byste měli solárium navštívit pro dosažení pěkného opálení. Po třech až pěti návštěvách solária zpravidla dojde u normálního typu pleti k překrásnému rovnoměrnému zhnědnutí. Tyto první tři návštěvy by se měly provádět po sobě následujících dnech (u normálního typu pleti), respektive každý druhý den (u citlivé pokožky).

Těšíme se na Vás :-).